Haber

Çerkezköylü sanayiciler deprem bölgesinde yaşam alanı yapıyor

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sanayiciler, gelen afetzedelere iş imkanı sağlamanın yanı sıra deprem bölgesine 150 konteynerlik yaşam alanı kurma kararı aldı.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ın merkezlerinde meydana gelen depremlerden etkilenen bölgeler için ülkenin dört bir yanından yardımlar devam ediyor.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki sanayiciler de afetin ilk anından itibaren gönderdikleri yardım tırlarıyla dayanışmaya destek oldu.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi yönetimi, ayni yardımların yanı sıra AFAD koordinasyonunda 150 konteynerlik yaşam alanı oluşturulmasına karar verdi.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi İdare Meclisi Başkanı Eyüp Sözdinler, gazetecilere yaptığı açıklamada, beyin sarsıntısının yaralarının birlik ve beraberlikle sarılacağını söyledi.

Hem yaşam alanı oluşturma hem de istihdam anlamında katkılarının yanı sıra bölgeye yardımlarının da devam ettiğini söyleyen Sözdinler, “Yapacağımız konteyner yaşam alanlarının yanı sıra vatandaşlarımızın istihdamı için de çalışıyoruz. deprem bölgesinden geliyor. Depremzedelerimizin barınmalarının yanı sıra istihdam için de sanayicilerimiz ellerinden geleni yapacaktır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu