Haber

Yunanistan’dan görüntüler! Kentindeki orman yangınlarına aldırış etmeyen vali düğünde dans edip göbek attı

Yunanistan ‘da orman yangınlarının devam ettiği Attika şehrinin valisi Patulis’in sosyal medyada paylaştığı görüntü tartışma yarattı. Yangınlara aldırış etmediği görülen Patulis’in katıldığı düğünde dans edip göbeğini sallaması tepkilere neden oldu.

YUNANİSTAN’DA YANGIN GÜNLERDİR DEVAM EDİYOR

Yunanistan günlerdir orman yangınlarıyla boğuşuyor. Özellikle Rodos Adası ve başkent Atina yakınlarında devam eden yangınlar nedeniyle ülkede kriz hali ilan edilirken, Türkiye’nin yanı sıra birçok ülke de alevlerle çabaya destek veriyor.

ATEŞTE DANSLAR VE DÜĞÜNDE DANSLAR

Yangınların devam ettiği Attika vilayetinden görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu. Attika Valisi Patulis, yangınlarla mücadele edilirken bir düğüne katıldı. Düğünde yaşanan eğlenceli anlara dikkat çeken Patulis’e sosyal medyada tepki yağdı.

ASKERİ MÜHİMMAT TANKINDA PATLAMA

Öte yandan alevler dün Magnisia bölgesindeki askeri uçak mühimmat deposuna da sıçradı. Mühimmat deposunda büyük bir patlama oldu.

YANGINDA 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ülkede günlerce süren orman yangınlarında 4 kişi hayatını kaybetti. 17 Temmuz’da Yunanistan’da başlayan orman yangınları devam ederken, Türkiye, İsrail, Mısır, Bulgaristan, İtalya, Malta, Fransa, Ürdün, Polonya, Romanya ve Slovakya yangınlara müdahale için yardım gönderdi. Tarım ve Orman Bakanlığına ait iki amfibi yangın söndürme uçağı ve bir yangın söndürme helikopteri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 9 kişilik uçuş ekibiyle 22 Temmuz’da Atina’ya geldi. Türkiye’den gönderilen uçaklar Rodos Adası’ndaki yangınlarda görev yapıyor.

VATANDAŞI KORUMA BAKANI istifa etti

Ayrıca Yunanistan Vatandaşları Koruma Bakanı Notis Mitarakis, kişisel nedenlerle istifa kararı aldığını açıkladı. Hükümetten yapılan açıklamada, Başbakan Kyriakos Mitarakis’in Notis Mitarakis’in istifasını kabul ettiği belirtildi. Eğitim, Diyanet İşleri ve SporBakan Yardımcısı Yiannis Oikonomou, Vatandaşları Savunma Bakanı olarak atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu