Haber

AK Parti’nin yeni Van İl Başkanı’nı taşıyan uçakta flap arızası

AK Parti Van İl Başkanlığı’na atanan Emre Güray ve yardımcılarını taşıyan uçakta flap arızası meydana geldi. Pistten geçen uçak, havada yaklaşık 45 dakika kaldıktan sonra indi. Yeni Lider Güray, görevi 45 dakika geç devraldı.

AK Parti Van İl Başkanı olarak atanan Emre Güray ile AK Parti Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülacar, İrfan Kartal, Abdulahat Arvas ve eski İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’nu taşıyan uçak, havalimanına iniş yaparken kanat arızası yaşadı. İlk denemede pisti geçen uçak, havada yaklaşık 45 dakika kaldıktan sonra piste indi. Uçağın arızalanmasıyla ilgili açıklama yapan AK Parti Van İl Başkanı Emre Güray, “Piste inişte uçağın kanatları açılmadığı için uçak tekrar yükselmeye başladı. fazla yakıttan dolayı pilot protokol gereği uçuşu tekrar deneyeceğini söyledi.Birkaç tur attık.Yaklaşık 45 dakika sürdü.Sonuç olarak yolcular biraz tedirgin oldu.Ardından yakıt azaltıldıktan sonra yeterli seviyeye geldikten sonra piste iniş yaptık.”

Uçak düştüğünde paniğe kapılmadığını belirten Güray, “Uçakta hava boşluklarıyla çok karşılaşan biriyim. O yüzden çok tedirgin olmadım ama küçükler ve büyükler tedirgin oldu. Çok şükür. , kazasız ve sorunsuz iniş yaptık.Sonrasında çekicilerle aprona götürdü.” Konuşmaların ardından AK Parti eski Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, görevi Emre Güray’a devretti.

Bir uçakta flap arızası nedir?

İniş ve kalkış sırasında kanat yüzeyini genişleterek uçağın daha kısa mesafelerde kalkış ve iniş yapmasına yardımcı olan, düşük hızlarda daha fazla kaldırma kuvveti sağlayan, kanatlarda bulunan hareketli bölümlerdir. – KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu